Sťahujem aplikáciu CSS - Počkajte prosím

Vyberte si svoj kurz a "odomknite" ho

Späť na zoznam kurzov

OOo Calc - pracujeme s tabuľkami

oo_calc.png
Dĺžka01:46:38
Dátum09. 2011
Súboryáno
Náročnosť
Cena kurzuZadarmo
Časové predplatnéNie

Calc je tabuľkový procesor podobne ako program Microsoft Excel, umožňujúci vytváranie tabuliek, uľahčenie výpočtov, organizovanie a triedenie veľkého množstva dát, vytváranie grafov a analýz.

Program Calc je súčasťou kancelárskeho balíka Open Office, a je dostupný pre každého, či už na súkromné alebo podnikateľské účely, úplne zadarmo. Calc nájde široké uplatnenie v každom sektore, firme, školstve či vede.

Do buniek v tabuľke je možné vkladať “FUNKCIE”, ktoré umožňujú rýchlo manipulovať s číslami a textom, vytvárať prehľady alebo matematické výpočty. Bunky s číslam alebo textom je možné kombinovať s funkciami a navzájom poprepájať. Teda, keď sa zmenia čísla v bunkách, funkcie automaticky vypočítajú výsledok.

V tomto kurze ukážeme na praktickom príklade, ako vytvoriť tabuľku, zadať matematické funkcie a vzorce, a následne vytvoríme grafy, ktoré nám pomôžu interpretovať výsledky. V ďalšej časti kurzu sa pozrieme na to, ako pracovať s veľkým množstvom dát. Calc uľahčuje výpočty, filtrovanie, organizovanie a triedenie veľkého množstva dát.

Komu je kurz určený
Začiatočníci ale aj pokročilí, ktorí sa chcú oboznámiť so základnými funkciami programu Open Office Calc, a naučiť sa ako pracovať s tabuľkami, grafmi a spracovávať veľké množstvo dát.

Potrebné vedomosti
Znalosť základov práce s počítačom a Internetom.

Odporúčame kurzy

 

Odporúčame produkty:

Tu môžete zaplatiť: Logo TrustPay, MasterCard, Visa