Sťahujem aplikáciu CSS - Počkajte prosím

Vyberte si svoj kurz a "odomknite" ho

Späť na zoznam kurzov

OOo Writer - píšeme text

openoffice-writer.png
Dĺžka01:53:53
Dátum01. 2012
Súboryáno
Náročnosť
Cena kurzuZadarmo
Časové predplatnéNie

Program OpenOffice Writer patrí medzi textové editory, ktoré sa používajú pre prácu s textom. Program Writer slúži na tvorbu písomnej komunikácie prostredníctvom textových dokumentov.

Writer je súčasťou kancelárskeho balíka OpenOffice.org, ktorý je dostupný pre každého zadarmo.

V aplikácii Writer je možné vytvárať a upravovať textové dokumenty podobne ako v programe Microsoft Word.

Pomocou programu Writer rýchlo napíšete napríklad žiadosť, sťažnosť, motivačný list, životopis, diplomovú prácu alebo celú knihu. Text vytvorený v programe Writer je možné postupne upravovať, kopírovať, elektronicky uchovávať, následne spracovávať a po malých úpravách opätovne použiť. Uložený textový dokument je možné odoslať prostredníctvom elektronickej pošty ako prílohu e-mailovej správy, alebo dokument vytlačiť na tlačiarni.

Vytvorený text je možné formátovať, automaticky vytvoriť obsah, indexy alebo zoznam použitej literatúry. Do textového dokumentu Writer je možné vkladať obrázky alebo fotografie, vytvárať tabuľky a prehľady, alebo nakresliť vlastný obrázok. Pri písaní textu prebieha automaticky kontrola pravopisu a gramatiky. Program Writer uľahčí tak prácu pri písaní textov v cudzom jazyku. Kontrola slovenčiny, angličtiny alebo nemčiny prebieha automaticky.

Program Writer nájde široké uplatnenie v každom sektore, firme, školstve či vede.

Po absolvovaní tohto kurzu zvládnete základné ovládanie programu OpenOffice Writer. Na jednoduchom príklade „Motivačného listu“ sa oboznámite s pracovným prostredím programu Writer, jednotlivými nástrojmi a funkciami. Neprekvapí Vás už žiadny textový dokument a jeho úprava, a program OpenOffice Writer sa tak stane Vašim každodenným pomocníkom pri písaní textu.

Komu je kurz určený
Kurz je určený začiatočníkom, ktorí sa chcú oboznámiť s klávesnicou počítača, a naučiť sa ako napísať a upravovať text prostredníctvom programu OpenOffice Writer.

Potrebné vedomosti
Znalosť základov práce s počítačom a Internetom.

Odporúčame kurzy

 

Odporúčame produkty:

Tu môžete zaplatiť: Logo TrustPay, MasterCard, Visa