Sťahujem aplikáciu CSS - Počkajte prosím

Vyberte si svoj kurz a "odomknite" ho

Späť na zoznam kurzov

Makro a VBA - Excel

makro-excel.png
Dĺžka01:14:11
Dátum05. 2012
Súboryáno
Náročnosť
Cena kurzuZadarmo
Časové predplatnéNie

Pokročilí užívatelia programu Excel určite ocenia funkciu Makier. Makrá je možné definovať ako textové zdrojové kódy, v ktorých sú uložené procesy vykonávané v Excel.

V prípade, ak niektoré úkony v programe Excel vykonávate častejšie (pravidelne vytvárate „rovnaké“ grafy alebo tabuľky), môžete celý proces nahrať a uložiť ako Makro. Tak už nebude opätovne nutné vykonávať manuálne celý proces. Komplexné grafy a tabuľky vytvoríte jedným kliknutím a spustením Makra.

Vašu prácu prostredníctvom Makier automatizujete a zrýchlite.

Makrá je možné vytvoriť prostredníctvom „nahrávania“ vykonaných úkonov v zošite Excel. Následne je možné makrá kombinovať, upravovať alebo rozšíriť v Editore programovacieho jazyka Visual Basic.

Pomocou makier je možné v pracovnom prostredí Excel vytvoriť komplexné formuláre a nástroje. Tieto môžu byť prepojené na externú databázu pre ukladanie dát.

Preddefinované Excelovské zošity, do ktorých stačí už len zadať hodnoty a stlačiť tlačidlo „Štart“, ocení každý užívateľ, kolega, pracovník alebo Váš zákazník.

V tomto kurze sa oboznámite s Makrami v programe Excel 2007. Ukážeme, ako vytvoriť a nahrať nové Makro. Zároveň sa naučíte, ako do pracovného zošitu programu Excel vložiť „Ovládacie prvky“ a vytvoriť „Formuláre“. Na záver si v krátkosti oboznámite s pracovným prostredím Visual Basic Editora, a ukážeme ako vyzerá, a ako sa upravuje a zadáva kód programovacieho jazyka Microsoft VBA (Visual Basic for Applications).

Použitý zdroj s povolením: Luboš Kužela - Na čo sú dobré makra v Exceli (blog.sme.sk) 

Komu je kurz určený
Pokročilí užívatelia programu Excel, ktorí sa chcú naučiť ako nahrať Makro, ako vložiť Ovládacie prvky formulára, a ako upravovať kód programovacieho jazyka Microsoft Visual Basic for Applications (VBA).

Potrebné vedomosti
Pokročilé znalosti práce s Microsoft Excel.

Odporúčame kurzy

 

Odporúčame produkty:

Tu môžete zaplatiť: Logo TrustPay, MasterCard, Visa