Sťahujem aplikáciu CSS - Počkajte prosím

Vyberte si svoj kurz a "odomknite" ho

Späť na zoznam kurzov

Drupal - tvoríme Web

drupal.jpeg
Dĺžka01:49:23
Dátum01. 2013
Súboryáno
Náročnosť
Cena kurzuZadarmo
Časové predplatnéNie

Pre vytváranie webových stránok, e-shopov, portálov alebo firemných internetov je možné použiť voľne dostupné redakčné systémy ako napríklad Joomla, Drupal, Wordpress alebo OS commerce.

Jedná sa o open-source projekty, ktoré sú dostupné zadarmo. Každý si môže stiahnuť a využívať tento softvér na súkromné alebo podnikateľské účely.

Do systémov je možné nainštalovať doplnky naprogramované na mieru, alebo jednoducho zmeniť a prispôsobiť grafický dizajn celej stránky pomocou šablón.

V tomto kurze si ukážeme, ako vytvoríme webovú stránku pomocou CMS systému Drupal.

Redakčný systém Drupal umožňuje jednoduché vytvorenie, aktualizáciu a spravovanie webstránok bez nutnosti rozsiahlych technických vedomostí.

Užívateľské rozhranie Drupalu umožňuje pridávanie podstránok, navigácie, obrázkov a súborov a jeho bezpečnostné prvky umožňujú nastavenie rôznych úrovní oprávnení pre užívateľov.

Do systému Drupal je jednoduché pridať tisíce modulov, ktoré sú dostupné na stiahnutie. Jednoduchou inštaláciou obohatíte vašu stránku o nové funkcie.

V tomto kurze si ukážeme, ako nainštalujete systém Drupal na váš server a ako nastavíte základné parametre. Po absolvovaní tohto kurzu zvládnete vytvorenie dynamickej webovej stránky, či už na osobné alebo podnikateľské účely, na platforme Drupal.

Použitý zdroj s povolením: Slobodný softvér pre školy - ww.sospreskoly.org
Všetky videá spadajú pod licenciu CreativeCommons

Komu je kurz určený
Pre začiatočníkov, ktorí si chcú vytvoriť vlastnú webovú stránku pomocou redakčného systému Drupal.

Potrebné vedomosti
Pokročilé znalosti práce s počítačom a Internetom, FTP klientom a spracovaním obrázkov.

Odporúčame kurzy

 

Odporúčame produkty:

Tu môžete zaplatiť: Logo TrustPay, MasterCard, Visa