Sťahujem aplikáciu CSS - Počkajte prosím

Vyberte si svoj kurz a "odomknite" ho

Späť na zoznam kurzov

FileZilla - pracujeme s FTP

filezilla.png
Dĺžka00:34:13
Dátum01. 2012
Súboryáno
Náročnosť
Cena kurzuZadarmo
Časové predplatnéNie

Čo je to FTP? Pri práci s počítačom ste sa už možno stretli s pojmom FTP alebo FTP server, v IT žargóne označovaný aj ako FTP-éčko.

FTP je skratka pre výraz – File Transfer Protocol. Ide o spôsob prenosu dát z Vášho lokálneho počítača na server.

V sieti Internet alebo v podnikovej sieti sa nachádzajú servery, ktoré slúžia na ukladanie dát. Užívatelia sa môžu pripojiť zo svojho počítača k FTP serveru, prezrieť uložené dáta, nahrať ďalšie dáta na server, alebo súbory stiahnuť.

Na to, aby sme mohli nahrávať súbory na FTP server, potrebujeme mať na našom počítači program označovaný ako FTP klient.

V tomto kurze sa oboznámite s programom FilleZilla klient, prostredníctvom ktorého sa môžete pripojiť k FTP serveru, nahrať na server alebo stiahnuť zo serveru rôzne súbory. Ukážeme, ako získať zadarmo program FTP FilleZilla klient zadarmo. Pozrieme sa, ako program nainštalujete na Váš počítač, oboznámite sa s pracovným prostredím, funkciami a nástrojmi. Pripojíte sa k FTP serveru Chytrak.sk, a nahráte súbory z Vášho počítača na server.

Komu je kurz určený
Kurz je určený všetkým, ktorí sa chcú oboznámiť s programom FileZilla Client, a naučiť sa ako nahrať na FTP server alebo stiahnuť zo serveru rôzne súbory, dokumenty, fotografie, atď.

Potrebné vedomosti
Znalosť základov práce s počítačom a Internetom.

Odporúčame kurzy

 

Odporúčame produkty:

Tu môžete zaplatiť: Logo TrustPay, MasterCard, Visa